FGC.1B.305.CLAM27Z
LEMO
Product No:
FGC.1B.305.CLAM27Z
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm)
Base Product Number FGC.1B
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 9A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C