FGC.1B.305.CYCD72Z
LEMO
Product No:
FGC.1B.305.CYCD72Z
Description:
CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
Orientation C
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Base Product Number FGC.1B
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 9A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C