FGC.1B.306.CLAD52
LEMO
Product No:
FGC.1B.306.CLAD52
Description:
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FGC.1B
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C