FGC.1B.308.CLAD72Z
LEMO
Product No:
FGC.1B.308.CLAD72Z
Description:
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Base Product Number FGC.1B
Number of Positions 8
Shell Size - Insert 308
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C