FGF.0B.306.CLAD52Z
LEMO
Product No:
FGF.0B.306.CLAD52Z
Description:
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FGF.0B
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C