FGF.0B.307.CLAD52Z
LEMO
Product No:
FGF.0B.307.CLAD52Z
Description:
Circular Metal
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.169" ~ 0.205" (4.30mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C