FGG.00.302.CYCD22
LEMO
Product No:
FGG.00.302.CYCD22
Description:
CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 302
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C