FGG.00.303.CLAD27
LEMO
Product No:
FGG.00.303.CLAD27
Description:
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 303
Current Rating (Amps) 3A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C