FGG.00.304.CLAD22
LEMO
Product No:
FGG.00.304.CLAD22
Description:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C