FGG.00.304.CYCD35
LEMO
Product No:
FGG.00.304.CYCD35
Description:
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.106" ~ 0.138" (2.70mm ~ 3.50mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C