FGG.00.305.CLAD22Z
LEMO
Product No:
FGG.00.305.CLAD22Z
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 1.7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C