FGG.0B.304.CYBD22
LEMO
Product No:
FGG.0B.304.CYBD22
Description:
Circular Metal
User Guide
Mfr LEMO
Color Silver
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C