FGG.0B.304.CYBD42Z
LEMO
Product No:
FGG.0B.304.CYBD42Z
Description:
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr LEMO
Color Silver
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FGG
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C