FGG.0B.305.CYCD42
LEMO
Product No:
FGG.0B.305.CYCD42
Description:
CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 6.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C