FGG.0B.306.CYCD52Z
LEMO
Product No:
FGG.0B.306.CYCD52Z
Description:
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C