FGG.0B.307.CYCD25
LEMO
Product No:
FGG.0B.307.CYCD25
Description:
CONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr LEMO
Color Silver
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.091" ~ 0.126" (2.30mm ~ 3.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FGG
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C