FGG.0B.309.CLAD56Z
LEMO
Product No:
FGG.0B.309.CLAD56Z
Description:
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 9
Shell Size - Insert 309
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C