FGG.0B.309.YLAD52Z
LEMO
Product No:
FGG.0B.309.YLAD52Z
Description:
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
User Guide
Mfr LEMO
Color Gray
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Nickel
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Product Status Active
Shell Material Aluminum
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FGG
Number of Positions 9
Shell Size - Insert 309
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C