FGG.0B.312.CLAD32
LEMO
Product No:
FGG.0B.312.CLAD32
Description:
Circular Metal
User Guide
Mfr LEMO
Color Silver
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 312
Current Rating (Amps) 1.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C