FGG.0B.312.CLAD52
LEMO
Product No:
FGG.0B.312.CLAD52
Description:
Circular Metal
User Guide
Mfr LEMO
Color Silver
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 312
Current Rating (Amps) 1.7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C