FGG.0K.304.CYCC35
LEMO
Product No:
FGG.0K.304.CYCC35
Description:
Circular Metal
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.122" ~ 0.138" (3.10mm ~ 3.50mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C