FGG.0K.305.CLAC25
LEMO
Product No:
FGG.0K.305.CLAC25
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.083" ~ 0.098" (2.10mm ~ 2.50mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 6.5A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C