FGG.0K.305.CYCC25Z
LEMO
Product No:
FGG.0K.305.CYCC25Z
Description:
Circular Metal
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.083" ~ 0.098" (2.10mm ~ 2.50mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 6.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C