FGG.1B.302.CYCM31Z
LEMO
Product No:
FGG.1B.302.CYCM31Z
Description:
CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.106" ~ 0.122" (2.70mm ~ 3.10mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 302
Current Rating (Amps) 15A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C