FGG.1B.302.NLAD52
LEMO
Product No:
FGG.1B.302.NLAD52
Description:
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Nickel
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 302
Current Rating (Amps) 15A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C