FGG.1B.303.CYBD42Z
LEMO
Product No:
FGG.1B.303.CYBD42Z
Description:
Circular Metal
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 303
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C