FGG.1B.303.CYCD42Z
LEMO
Product No:
FGG.1B.303.CYCD42Z
Description:
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 303
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C