FGG.1B.303.CYCD72Z
LEMO
Product No:
FGG.1B.303.CYCD72Z
Description:
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr LEMO
Color Silver
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 303
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C