FGG.1B.304.CYCD62Z
LEMO
Product No:
FGG.1B.304.CYCD62Z
Description:
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 10A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C