FGG.1B.305.CYCD52
LEMO
Product No:
FGG.1B.305.CYCD52
Description:
CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 9A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C