FGG.1B.305.KLAD72
LEMO
Product No:
FGG.1B.305.KLAD72
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
User Guide
Mfr LEMO
Color Black
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Black Chrome
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 9A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C