FGG.1B.306.KLAD52
LEMO
Product No:
FGG.1B.306.KLAD52
Description:
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
User Guide
Mfr LEMO
Color Black
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Black Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C