FGG.1B.307.CLAD42
LEMO
Product No:
FGG.1B.307.CLAD42
Description:
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 103
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C