FGG.1B.307.CLAD76
LEMO
Product No:
FGG.1B.307.CLAD76
Description:
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
User Guide
Mfr LEMO
Color Silver
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C