FGG.1B.310.CLAD42Z
LEMO
Product No:
FGG.1B.310.CLAD42Z
Description:
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
User Guide
Mfr LEMO
Color Silver
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C