FGG.1B.310.CLAM31
LEMO
Product No:
FGG.1B.310.CLAM31
Description:
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.106" ~ 0.122" (2.70mm ~ 3.10mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C