FGG.1B.314.CLAM27
LEMO
Product No:
FGG.1B.314.CLAM27
Description:
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 14
Shell Size - Insert 314
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C