FGG.1B.731.CJAD62
LEMO
Product No:
FGG.1B.731.CJAD62
Description:
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 731
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C