FGG.1K.304.CYCC55
LEMO
Product No:
FGG.1K.304.CYCC55
Description:
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 10A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C