FGG.1K.305.CLAC35
LEMO
Product No:
FGG.1K.305.CLAC35
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.122" ~ 0.138" (3.10mm ~ 3.50mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 9A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C