FGG.1K.305.CLAK75Z
LEMO
Product No:
FGG.1K.305.CLAK75Z
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 9A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C