FGG.1K.310.CLAC45Z
LEMO
Product No:
FGG.1K.310.CLAC45Z
Description:
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C