FGG.1T.307.CYCK85
LEMO
Product No:
FGG.1T.307.CYCK85
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C