FGG.1T.307.KLAC45Z
LEMO
Product No:
FGG.1T.307.KLAC45Z
Mfr LEMO
Color Black
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Black Chrome
Cable Opening 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C