FGG.2B.302.CYCD82
LEMO
Product No:
FGG.2B.302.CYCD82
Description:
CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 302
Current Rating (Amps) 25A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C