FGG.2B.303.CLAD62Z
LEMO
Product No:
FGG.2B.303.CLAD62Z
Description:
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 35
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 303
Current Rating (Amps) 17A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C