FGG.2B.303.CYCD99Z
LEMO
Product No:
FGG.2B.303.CYCD99Z
Description:
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 303
Current Rating (Amps) 17A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C