FGG.2B.304.CLAD92
LEMO
Product No:
FGG.2B.304.CLAD92
Description:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 15A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C