FGG.2B.305.CLAD99
LEMO
Product No:
FGG.2B.305.CLAD99
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 14A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C