FGG.2B.306.CYCD92Z
LEMO
Product No:
FGG.2B.306.CYCD92Z
Description:
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C